SYNOQUIN EFA

Nutriční přípravek pro psy – unikátní chondroprotektivum s DEXAHANEM                                                                                                           

Užití: Pro všechny psy, kteří trpí nebo jsou náchylní ke kloubním onemocněním.

Složení:

image003

Účinek:

Synergický účinek všech účinných látek.

DEXAHAN®je unikátní, vysoce čistá forma krillového oleje – nejčistšího a nejvíce bioaktivního zdroje  mastných kyselin (EFA), který je dnes k dispozici.

Díky své unikátní fosfolipidové struktuře DEXAHAN ® poskytuje eikosapentaenové kyseliny (EPA) a dokosahexaenovou kyselinu (DHA) v podobě, která je biologicky vstřebatelná o 60 % lépe , než standardní rybí oleje. Obsahuje navíc silný antioxidant Astaxanthin.

Bylo prokázáno, že díky EPA a DHA dochází ke snížení zánětlivých mediátorů, například prostaglandinu E2 (PGE2) a leukotrienu B4 (LTB4) a ke zvýšení hladiny protizánětlivých mediátorů, například prostaglandinu E3 (PGE3) a leukotrienu B5 (LTB5).

Omega-3 mastné kyseliny snižují účinek enzymu COX-2, aniž by ovlivňovaly enzym COX-1. Snižují tak účinek proteináz, např. agrekanázy a matrix metaloproteinázy (MMP)3, které mají degradační vliv na chrupavku. Tím pozitivně působí na chrupavku a její metabolizmus.

Bylo dokázáno, že kombinace glukosaminu, EPA a DHA má na osteoartritické bolesti lepší účinek, než jen samotný glukosamin.

DEXAHAN® obsahuje 10 x krát více Astaxanthinu, než je v rybím tuku + Astaxanthin v DEXAHAN® má vyšší biologickou dostupnost, protože je esterifikován, což umožní jeho začlenění do micel tvořených fosfolipidy Omega 3, které jsou nezbytné pro absorpci.

Byla prokázána souvislost mezi  oxidačním stresem a patogenezí osteoartritidy.  Astaxanthin je nejsilnější antioxidant ze skupiny karotenoidů,  a bylo prokázáno, že má protizánětlivý účinek, zmírňuje artritickou bolest a prokazuje anti-MMP aktivitu.

GLUKOSAMIN HCI

Hlavní stavební blok pro syntézu nových a zdravých glykosaminoglykanů (GAGs). Podporuje výrobu GAGs v chrupavce. Udržuje kvalitu chrupavky. Pomáhá udržovat správnou funkci kloubů.

CHONDROITIN SULFÁT

Funguje jako ochrana chrupavky při nárazech. Převládají GAGs v chrupavce. Udržuje správnou matrix synoviální tekutiny. Udržuje obsah vody v chrupavce a vazbou s kolagenem zajišťuje pevnost v tahu. Podporuje syntézu chondrocytů GAG.

KYSELINA ASCORBOVÁ

Primárně ve vodě rozpustný antioxidant. Kyselina askorbová eliminuje škodlivé účinky volných radikálů na kloubní strukturu.

ZINEK

Klíčový dietní stopový prvek nezbytný pro enzymatické procesy v celém těle. Obzvlášť důležitý při tvorbě chrupavky.

 

Dávkování:

SYNOQUIN® EFA se má podávat ideálně s jídlem.

Iniciační (zaváděcí) dávkovací program:

1-10kg 2tbl

10-25kg 3tbl

25-40kg 3tbl

nad 40kg 4tbl

Udržovací dávka:

1tbl do 40kg, nad 40kg 2tbl

Balení:

Malé plemeno(do 1 kg) 90 cps

Střední plemeno(do 40kg) 120 tbl

Velké plemeno(nad 40 kg) 120 tbl

Zpět

Facebook